Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Archiwum: Październik 2012

O biżuterii

O biżuterii Rubiny, szmaragdy, diamenty dla jednych to tylko słowa, dla innych obiekt pożądania. Biżuteria potrafi bowiem rozpalać zmysły i rozbudzać wyobraźnię, z tego też względu na przestrzeni wieków zyskała sobie tak wielu zwolenników. Największe światowe domy mody co sezon wypuszczają na światło dzienne nie tylko piękne kolekcje ubrań, ale również niepowtarzalną biżuterię. Dobrze dobrane dodatki potrafią bowiem odmienić nawet najnudniejszą stylizację, są w stanie przeobrazić przeciętność w niezwykłość. Diamenty uzależniają, ale jednocześnie, jak mawiała ikona mody wszech czasów, są również najlepszym przyjacielem niemal każdej kobiety. Przeciętna pani nie może sobie wprawdzie pozwolić na takie luksusy, niemniej jednak bez względu na stopień zamożności, każda kobieta ma w swoim domu mniejszą lub większą kolekcję biżuterii. Niektóre egzemplarze rezerwowane są na specjalne okazje, inne to pamiątka, która pozostało po ukończeniu szkoły czy osiemnastych urodzinach. Z biegiem lat otrzymana w podarku kolia czy bransoletka może stanowić nie tyle przedmiot codziennego użytku, co piękną pamiątkę niosącą ze sobą silny ładunek emocjonalny. Warto wspomnieć również o tym, że na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci biżuteria przeszła istną rewolucję. Teraz nosi się już nie tylko drogocenne kruszce, ale również, a często przede wszystkim sztuczne wyroby dostępne w każdym supermarkecie. Niektóre kobiety zaczęły samodzielnie wykonywać dodatki, korzystając przy tym z różnorodnych materiałów, począwszy od kolorowych kamyków poprzez filc na suszonych plasterkach pomarańczy czy cytryny skończywszy. Biżuteria często służy nie tylko do tego, by dodawać strojom elegancji, ale również by szokować otoczenie i wyrażać osobowość kobiety, która ją nosi. Obecnie dostępna jest w tak wielu miejscach i pod tak wieloma postaciami, iż z pewnością każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie w rozsądnej i przystępnej cenie. Wystarczy tylko zastanowić się czego tak naprawdę nam potrzeba, w czym dobrze byśmy się czuli i szukać do skutku.