Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Archiwum: Styczeń 2013

Blogowe inspiracje

Blogi internetowe zdają się mnożyć z dnia na dzień, niemal każda nastolatka może pochwalić się posiadaniem jednego z nich. Podczas gdy jedni wylewają na nich swoje żale, inni chwalą się szczęśliwą miłością bądź promują swoich idoli. Na przestrzeni ostatnich miesięcy coraz popularniejsze stają się również blogi poświęcone modzie, na których to dziewczęta w różnym wieku prezentują swoje mniej i bardziej wymyślne stylizacje. Nawet najlepiej dobrane ubrania muszą być jednak ozdobione wymyślną biżuterią, z tego też względu powstają także osobne strony na temat tego jak trafnie dobierać dodatki. Większość właścicielek pisze o swoich gustach, o tym co je inspiruje i gdzie poszukują nowych zdobyczy. Takie blogi to doskonała okazja dla reklamodawców do pozyskania nowych klientów, bowiem dziewczyny, których strony cieszą się dużą poczytnością mają niemały wpływ na swoje czytelniczki. Pocztą pantoflową najłatwiej jest rozreklamować nowy produkt, z tego też względu niektóre z bloggerek dostają darmowe próbki czy to kosmetyków czy to biżuterii do zareklamowania na swoich stronach. Dla nich to darmowe dodatki, dla producenta okazja do pokazania się szerszemu gronu. Właśnie w taki sposób promuje się biżuterię ręcznie robioną, młode artystki nie mają bowiem zbyt wielu sposobów na dotarcie do klienta. Proponując niewielkie zniżki czytelniczkom bloga sprawiają, że nie tylko wchodzą one na portal z biżuterią, ale również poszukują na nim czegoś dla siebie. Aby prowadzić bloga o biżuterii wcale nie trzeba posiadać pokaźnej kolekcji własnych dodatków, wystarczy tylko wykazać się pomysłowością. Większość dziewczyn wyszukuje pomysłów w Internecie i najzwyczajniej dzieli się nimi, informując z jakiego źródła pochodzą. Przeglądanie kolorowych czasopism i stron modowych jest dość czasochłonne, z tego też względu dość wygodne wydaje się korzystanie z tego, co udało znaleźć się innym. Z drugiej jednak strony dziewczyny, które prezentują własne stylizacje o wiele szybciej jednoczą sobie stałych czytelników.

Raz, dwa, trzy…

Raz, dwa, trzy... Matki nastoletnich córek niejednokrotnie muszą borykać się z wieloma problemami, do których zaliczyć należy kolczyki. Mogłoby się wydawać, że ten niewinny element garderoby nie stanowi powodu do sporów, niemniej jednak kiedy liczba przekutych miejsc na ciele wzrasta każdy rodzic może nieco się zdenerwować. Przekuwanie uszu to w naszym społeczeństwie norma i większość rodziców samodzielnie prowadzi swoje pociechy do kosmetyczki, niemniej jednak przekłucie brwi czy języka wzbudza o wiele większe kontrowersje i może spotkać się z dość nieprzychylnymi ocenami. Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem, kosmetyczki nie mogą ingerować w wygląd nastolatek, jeśli te nie posiadają zgody rodziców. Podrobienie podpisu nie należy do najtrudniejszych zadań, z tego też względu kosmetyczki powinny polegać jedynie na zdaniu rodziców, którzy przychodzą do salonu wraz ze swoimi pociechami. Jeśli nastolatka usłyszy odmowę nie znaczy to od razu, że zrezygnuje ze swojego pomysłu, wiele młodych dziewczyn bowiem ochoczo poddaje się zabiegom wykonywanym przez koleżanki czy też ich starsze siostry. Mogłoby się wydawać, że przekucie uszu czy nosa nie jest zbyt skomplikowanym rytuałem, niemniej jednak jeśli nie zachowujemy ostrożności bardzo łatwo możemy doprowadzić do zakażenia wraz z jego groźnymi powikłaniami. Robienie sobie kilku kolczyków w jednym uchu jest obecnie tak samo modne jak kilka lat temu, decydują się na to zwłaszcza butne nastolatki, pragnące wyróżnić się z tłumu. Chociaż nie wszyscy rodzice tolerują takie postępowanie to z pewnością o wiele łatwiej przychodzi im tolerowanie dziurek w uszach niż przekuwanie nosa czy pępka. W wielu środowiskach takie postępowanie uznawane jest bowiem za co najmniej uwłaczające dobremu wychowaniu. Poza tym przekłucie nosa czy języka jest o wiele trudniejsze i bardziej inwazyjne niż wkładanie kolejnych kolczyków w uszy. Jeśli jednak już pozwolimy naszemu dziecku na taki zabieg lub też podda mu się ono bez naszej wiedzy powinniśmy pamiętać o należytej pielęgnacji przekutego miejsca.

Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy Utarło się już, że pierścionek zaręczynowy powinien być przede wszystkim drogi, poza tym konieczny jest jakiś kamień szlachetny, im cenniejszy tym lepszy. Diamenty są jak najbardziej pożądane, nawet jeśli w dzisiejszych czasach białe złoto już na stałe wyparło to tradycyjne. Panie przykładają do tego niewielkiego symbolu bardzo dużą wagę, a ich mężczyźni chcąc nie chcąc muszą odkładać, często nawet miesiącami, by móc pozwolić sobie na zakup pierścionka, który spełni oczekiwania ich dam. Następnym etapem jest wizyta w sklepie, przy której najlepiej jest posiadać dobre wsparcie. Panowie, którzy mają wsparcie w siostrach czy przyjaciółkach swoich przyszłych żon z pewnością o wiele łatwiej poradzą sobie z takim zadaniem. Jeśli z kolei zdani są tylko na siebie bądź na swoich kolegów może okazać się, że to zadanie będzie o wiele bardziej skomplikowane. Wówczas o pomoc można poprosić ekspedientkę, jako kobieta na pewno bardzo chętnie pomoże ona w dokonaniu tak ważnej decyzji. Nie tylko pokaże, jakie modele są dostępne w określonym przedziale cenowym, ale również, a może przede wszystkim posłuży kobiecą radą. Należy jednak pamiętać o tym, że każda dziewczyna ma nieco inny gust, podczas gdy jednej podobają się tylko pierścionki w pokaźnymi kamieniami, inna będzie ceniła sobie skromne, drobne oczko, odzwierciedlające jej charakter. Przed pójściem na zakupy warto zatem zajrzeć do szkatułki ukochanej i przekonać się, co leży w jej guście. Niektóre panie są o wiele bardziej zapobiegliwe i na długo przed spodziewanymi zaręczynami mówią swoim przyszłym mężom o tym, jaki pierścionek chciałyby otrzymać. Nie takie bezcelowe, jak się wielu panom wydaje mogą okazać się również wizyty w sklepach jubilerskich związane z wypatrywaniem wymarzonego pierścionka, w końcu panie najlepiej wiedzą, czego oczekują od tego symbolicznego przedmiotu. Warto zatem w takich sytuacjach zmusić się do skoncentrowania uwagi i zapamiętania kilku informacji, które w przyszłości mogą okazać się kluczowe do tego, by dokonać właściwego wyboru.

Bursztynowe piękno

Bursztynowe piękno Bursztynowa biżuteria jest bardzo modna nie tylko w nadmorskich, wakacyjnych kurortach, ale również na terenie całego kraju. Niemniej jednak to właśnie nad morzem najłatwiej znaleźć piękne okazy srebrnej biżuterii zdobionej bursztynami. W Gdańsku na ulicy Mariackiej bez większego problemu znajdziemy kilka, a nawet kilkanaście stoisk z bursztynową biżuterią. Największy zachwyt wśród przechodniów wzbudzają duże naszyjniki, w centrum których mieści się duży bursztyn. Niektóre z nich to proste, owalne modele, inne o wiele bardziej finezyjne mogą przyjmować rozmaite kształty. Jeśli jednak nie możemy pozwolić sobie na tako, bądź co bądź dość duży wydatek, koniecznie rozejrzyjmy się za czymś mniejszym. Naprawdę pięknie wyglądają małe aniołki, wykonane z bursztynu czy też kolczyki w kształcie wróżek. Bursztynowe biedronki czy delfiny sprzedają się jak świeże bułeczki, zwłaszcza jeśli przy gablotach pojawiają się ludzie z małymi dziewczynkami. Kupując srebro na ulicy mariackiej możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z prawdziwymi bursztynami. Sprzedawcy znają się tu od dawna, a na dodatek posiadają specjalne certyfikaty, gwarantujące najwyższą jakoś kupowanych przez nas produktów. Jeśli chodzi z kolei o stoiska rozmieszczone nad samym morzem to bardzo często okazuje się, że sprzedawane tam pęki bursztynu niestety nie są prawdziwe. Z tego też względu, robiąc zakupy w niesprawdzonym miejscu powinniśmy pamiętać o prostym teście, dzięki któremu będziemy w stanie szybko ocenić jakość bursztynów. Sprawdzimy to pocierając bursztynowe korale o wełniany sweter, a następnie przykładając je do drobinek papieru. Jeśli bursztyn będzie w stanie przyciągnąć do siebie papierki, to z pewnością mamy do czynienia z prawdziwym surowcem. Warto wspomnieć o tym, że niektórzy sprzedawcy, doskonale zdając sobie sprawę z podejrzliwości klientów, przygotowują pokazowy test, który zawsze wypada pozytywnie. Niemniej jednak nie znaczy to wcale, że wywieszony do sprzedaży sznury bursztynu są równie prawdziwe co model wybrany do prezentacji.