Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Alternatywa potrzebna od zaraz

Alternatywa potrzebna od zaraz Jeszcze kilka lat temu oczywistym wydawał się fakt, że biżuteria jest albo srebrna, albo złota, a panie szczyciły się jedynie tym, że mogły wkładać na siebie prawdziwe diamenty. Obecnie jednak moda nieco się zmieniła, okazuje się, że nawet to, co niegdyś uznawane było za zwykłe śmieci, teraz może zostać wykorzystane do stworzenia niepowtarzalnej biżuterii. Zacznijmy od bransoletek, które wykonywane są obecnie z przeróżnych materiałów, plecenie kolorowych sznureczków z muliny było modne w latach dziewięćdziesiątych. Każda dziewczyna, która potrafiła swobodnie wykonywać takie małe dzieła mogła liczyć na uznanie koleżanek i całą masę zamówień. Z czasem jednak wyszły one z obiegu, a ich miejsce zajęła sztuka alternatywna. W dzisiejszych czasach noszenie na rękach sprawnie zwiniętych papierków po cukierkach może zostać uznany za istny krzyk mody. Nie ważne jest, ile mamy pieniędzy w portfelu, liczy się tylko nasza kreatywność i pomysłowa. Chociaż czasami do wykonania różnego rodzaju broszek czy korali konieczne jest zakupienie surowców takich jak filc czy też rzemyków lub kolorowych kamyczków. Inni wykorzystują do tego celu skorupki po orzechach czy ususzone kawałki owoców. Wprawdzie takie materiały są o wiele mniej trwałe, niemniej jednak często nie ma znaczenia to, jak długo wytrzyma nasza biżuteria, jeśli tylko będziemy w stanie założyć ją na siebie na jedną imprezę. Po tym jak nasza praca zyska uznanie wśród znajomych może trafić do kosza lub też zainspirować nas to stworzenia czegoś nowego. Niektóre dziewczyny sięgają po elementy retro po to, by uzyskać całkiem nową jakość, inne przerabiają to, co już mają w domu. Może okazać się bowiem, że najlepszą podstawą pod nową bransoletkę będzie jej poprzedniczka. Tworzenie alternatywnej biżuterii nie jest łatwe, wymaga bowiem zręczności i pomysłowości, niemniej jednak jeśli odważymy się na stworzenie czegoś własnego prędzej czy później na pewno nowe projekty będą wyłaniać się z naszej głowy jeden za drugim pozwalając na tworzenie niepowtarzalnych okazów.