Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Biżuteria dla dzieci

Biżuteria dla dzieci Kupowanie biżuterii małym dziewczynkom od lat wzbudza wiele kontrowersji, jedni uważają, że jest to jak najbardziej wskazane, inni z kolei sprzeciwiają się sprawianiu maluchom tak drogich prezentów. Nie ulega wątpliwości, że obie strony mają trochę racji, niemniej jednak jeśli zachowamy zdrowy rozsądek z pewnością uda nam się znaleźć kompromis. Jeśli chodzi o srebrną czy złotą biżuterię to na pewno jej noszenie na co dzień może być uciążliwe dla małych dam, ponieważ są one w ciągłym ruchu, bawią się z innymi dziećmi czy też ćwiczą na lekcjach wychowania fizycznego. Biżuteria może wówczas łatwo ulec zerwaniu i po prostu zaginąć, wywołując niezadowolenie nie tylko u dziecka, ale również u rodziców. Warto wspomnieć również o tym, że noszenie biżuterii przez uczennice jest negatywnie postrzegane przez niektórych nauczycieli. Wprawdzie w dzisiejszych czasach szkolne regulaminy są o wiele bardziej liberalne, jednak ze względu na to, że w szkołach zapanowała totalna samowola, coraz więcej placówek decyduje się na nieco bardziej rygorystyczne podejście do ucznia, jak również jego stroju. Poza szkołą dzieciaki mogą nosić, co tylko im się podoba, na jej terenie powinny jednak wyglądać skromnie i schludnie. Warto wspomnieć również o tym, że biżuteria dla dzieci wcale nie musi być złota czy srebrna, w wielu sklepach można bowiem znaleźć kolorowe, plastikowe bransoletki odpowiednie dla małych księżniczek. Zamiast kupować małym dziewczynkom bądź co bądź dość poważnie wyglądające, srebrne łańcuszki być może warto rozejrzeć się za czymś nieco bardziej odpowiednim dla ich wieku. Plastikowe pierścionki i bransoletki to prawdziwy hit na wszystkich jarmarkach i festynach, być może jednak warto wykorzystać biżuterię także do celów edukacyjnych. W sklepach z zabawkami dostępnych jest wiele rodzajów zestawów z koralikami i sznureczkami, na które można je nawlekać. Dzięki temu dzieci mogą rozwijać nie tylko swoją kreatywność, ale również a może przede wszystkim zdolności manualne. O ile bowiem nawleczenie małych kuleczek na sznurek wielu dorosłym nie będzie sprawiało problemu, o tyle dzieci mogą w ten sposób poćwiczyć swoją zręczność.