Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Biżuteria na wakacjach

Biżuteria na wakacjach Chociaż wiele mówi się o tym, że wakacje to czas, by wreszcie odpocząć nie tylko od pracy, ale również, a może przede wszystkim od konieczności dbania o siebie to tak naprawdę większość pań w czasie wakacyjnych wojaży chce prezentować się jak najlepiej. Czy jednak lato to odpowiednia pora roku na noszenie biżuterii? Na problem ten można spojrzeć z kilku różnych perspektyw, wiele zależy też od tego, w jakich okolicznościach odpoczywamy. Jeśli chodzi o nadmorskie kurorty to biżuteria może być tu nieco uciążliwa, bowiem w czasie opalania sprawia, że na naszym ciele tworzą się niezbyt ciekawe wzorki. Jeśli na czas słodkiego wylegiwania się na słońcu nie zdejmiemy zegarka czy pierścionków możemy mieć pewność, że na naszej skórze powstaną białe ślady, które później trudno będzie wyrównać. Wprawdzie jeśli na co dzień nosimy zegarek, nie stanowi to dla nas zbyt wielkiego problemu, niemniej jednak jeśli już go zdejmujemy może okazać się, że nasz nadgarstek nie będzie prezentował się najlepiej. Warto wspomnieć równie o tym, że także łańcuszki mogą pozostawać nieopalone ślady, jeśli przez dłuższy czas będą przylegać do wystawionej na działanie promieni słonecznych skóry. Poza tym nasze ulubione dodatki mogą bardzo łatwo ulec uszkodzeniu w czasie kąpieli morskich czy też zabaw na plaży. Jeśli z kolei wybieramy się na wycieczkę połączoną ze zwiedzaniem bez większych przeszkód możemy wziąć ze sobą ulubione dodatki. Za granicą większość z nas chce bowiem prezentować się jak najlepiej, pokazać, że w niezbyt dobrze znanej obcokrajowcom Polsce dobry styl nie jest rzeczą obcą. O ile jednak dla jednych wakacje to doskonała okazja do zaprezentowania swojej najlepszej biżuterii, o tyle dla innych to niepowtarzalna szansa na zakup nowych dodatków. W końcu nigdzie nie znajdziemy piękniejszych bursztynów niż nad polskim morzem, jeśli zatem możemy pozwolić sobie na małe zakupy na pewno będziemy usatysfakcjonowani z nabytych przedmiotów. Nowa biżuteria to także doskonała pamiątka z podróży i dobry pomysł na prezent z wakacji dla naszych Bilskich.