Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Biżuteria pod choinkę

Z roku na rok wybranie trafnego prezentu dla bliskich zdaje się być coraz trudniejsze i wymagające większego zaangażowania. Oczekiwania obdarowywanych osób rosną, a my chcąc im sprostać nie możemy spocząć na laurach. Płyty, książki czy perfumy bardzo często trafiają pod choinkę, niemniej jednak nie zaskakują i nie zawsze wywołują radość na twarzach. Z tego też względu przed świętami coraz więcej osób udaje się do jubilera, celem znalezienia wyjątkowej błyskotki, będącej w stanie uszczęśliwić każdego. Dla małych dziewczynek można poszukać kolczyków w kształcie kwiatków czy uśmiechniętych zwierzątek. Ważne, by nie były one zbyt duże, w przeciwnym razie ich użytkowanie nie będzie zbyt komfortowe. Kolczyki mogą być proste, srebrne bądź też wysadzane kolorowymi kamieniami, jeśli jednak nie za dobrze znamy dziecko, któremu kupujemy prezent powinniśmy wystrzegać się sztucznej biżuterii. Może okazać się bowiem, że maluch nie będzie tolerował takiego materiału i chcąc nie chcąc prezent zostanie rzucony w kąt bądź przekazany komuś innemu. Jeśli chodzi o nastolatki to na pewno świetnym wyborem będzie bransoletka na zawieszki, bowiem większość młodych dziewcząt o takiej właśnie marzy. Problem może stanowić jednak fakt, iż choć bransoletka sama w sobie nie jest zbyt droga to konieczne jest dokupienie do niej rożnego rodzaju zawieszek. Pusta bransoletka nie przedstawia się zbyt efektowanie, z tego też względu na start konieczne będzie dobranie do niej chociażby jednej zawieszki, co sprawia że cena takiego prezentu znacząco się podnosi. Jeśli chodzi z kolei o dojrzałe kobiety to przy zakupie biżuterii warto kierować się ich gustem, poszukiwania mogą być nieco trudniejsze, niemniej jednak prędzej czy później na pewno uda na m się znaleźć coś właściwego. Może to być zarówno piękny łańcuszek z zawieszką jak i srebrna bransoletka czy wykwintne kolczyki. Dobrym pomysłem może okazać się również zakupienie całego kompletu, który będzie mógł zostać wykorzystany przy mniejszych i większych wyjściach.