Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Biżuteria w filmach

Biżuteria w filmach Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan wysuwa się tu oczywiście sławetny Titanic, to właśnie wokół poszukiwań serca oceanu, pięknego diamentu skupiła się cała akcja filmu. Jeden z poszukiwaczy skarbów organizuje akcje, mającą na celu wydobycie z dna Atlantyku niezwykłego naszyjnika. Okazuje się jednak, że historia kobiety, która weszła w jego posiadanie była o wiele bardziej skomplikowana niż podejrzewał. Sama zainteresowana dzwoni do mężczyzny, oznajmiając mu, że jest jedną z nielicznych ocalałych, a następnie chętnie dzieli się swoją historią. Oczywiście pokazywany na ekranach piękny naszyjnik to tylko udana imitacja, niemniej jednak jego losy poruszają niejednego widza. Scena, w której staruszka podchodzi do burty i wrzuca biżuterię do wody odczytywana jest przez wielu znawców filmowych jak i przeciętnych widzów w różny sposób. Jedni twierdzą, że to zwykła złośliwość, inni z kolei utrzymują, że starsza kobieta w ten właśnie sposób chciała pożegnać się ze światem, zakończyć historię, która wcześniej została przerwana w najmniej oczekiwanym momencie. Titanic nie jest jednak jedynym filmem, w którym biżuteria odgrywa niebagatelną rolę, wystarczy tylko przypomnieć sobie wszystkie historie o butnych włamywaczach, porywających się na piękne kolie i niepowtarzalne diamenty. Kostiumolodzy dbają o to, by prezentowana na filmach biżuteria jak najlepiej odzwierciedlała przedstawianą epokę. Bardzo często na potrzeby dużych produkcji tworzone są unikatowe działa, niestety jednak nie są one prawdziwe. Pomimo tego wykorzystywane w filmach akcesoria niejednokrotnie sprzedawane zostawały na aukcjach charytatywnych. Warto wspomnieć również o tym, że niebagatelną rolę w promowaniu biżuterii mają same gwiazdy, występujące w popularnych filmach. Wiele z nich dostaje piękne kolie czy diamenty jedynie ze względów reklamowych.