Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Biżuteria w pracy

Podobno nie przystoi oceniać innych przez pryzmat tego jak wyglądają, niemniej jednak bardzo często trudno się od tego powstrzymać. Prezencja ma bardzo ważne znaczenie w wielu zawodach, dlatego też zanim przekujemy sobie język czy brew powinniśmy zastanowić się nad tym jak to wpłynie na nasze przyszłe poszukiwanie pracy. Nie od dziś wiadomo, że istnieje kila zawodów, które cieszą się szczególnym zaufaniem wśród społeczeństwa. Bez wątpienia możemy zaliczyć do nich lekarzy czy prawników, z tego też względu przedstawicielom tych profesji nie przystoi wyróżniać się z tłumu. Kolczyk w nosie może sprawić, że nie tylko stracimy pacjentów czy klientów, ale również będziemy postrzegani w niewłaściwy sposób. Nie tylko biżuteria w niewłaściwych częściach ciała może zniechęcić do nas ludzi. Okazuje się, że nadmierne epatowanie swoim statusem finansowym również nie jest wskazane. Kiedy bowiem przychodzący do nas ludzie w potrzebie widzą sznur drogich pereł zwisający z naszej szyi mogą stwierdzić, że nie znajdujemy się na takim samym poziomie. Mogłoby się wydawać, że to tylko drobiazgi, jednak to właśnie one decydują o tym, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Warto wspomnieć również o tym, że także w miejscach pracy, które z pozoru nie wymagają aż tyle poświęceń posiadanie kolczyka w wardze może zostać źle odebrane. Mężczyzna z kolczykami w różnych częściach twarzy z pewnością nie sprzeda zbyt szybko ubezpieczenia społecznego starszej pani. Ubierając się czy to na rozmowę kwalifikacyjną czy też do pracy koniecznie trzeba myśleć zatem o tym, jak możemy zostać odebrani, jak na nasz wygląd zareaguje otoczenie i jak chcielibyśmy by zareagowało. Nawet jeśli wydaje nam się, że narzucanie stylu ubierania to łamanie naszych praw do wyrażania własnej osobowości. Jeśli mamy ochotę szokować strojem i wyrazić kreatywną stronę duszy powinniśmy postarać się o pracę w artystycznym zawodzie, gdzie kolorowe kolczyki i nieco śmieszna fryzura będą nie tylko pozytywnie postrzegane, ale wręcz postrzegane.