Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Biżuteria w prezencie

Biżuteria w prezencie Znalezienie prezentu zwykle nie jest łatwym zadaniem, a im bardziej znamy obdarowywaną osobę, tym trudniej znaleźć coś, co w pełni ją zadowoli. Jeśli do głowy nie przychodzi nam kompletnie żaden pomysł może okazać się, że najlepszym rozwiązaniem będzie biżuteria. Na jaką okazję wypada zakupić tego rodzaju upominek? Praktycznie na każdą, srebrne kolczyki czy bransoletka sprawdzą się w wielu sytuacjach, możemy wręczyć je zarówno z okazji urodzin jak i pierwszej komunii świętej. Wybierając się na urodziny do koleżanki, która lubi oryginalne dodatki z pewnością bez większego problemu znajdziemy dla niej odpowiednią biżuterię, nie wysilając się przy tym za bardzo. Kolorowe kotki, ładnie uśmiechnięte misie czy też lekkie piórka mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Doskonałą urodzinową pamiątką może być również bransoletka, jednak należy tu pamiętać o tym, że wiele kobiet nie lubi ich nosić, ponieważ bywają one uciążliwe dla osób, które nie są przyzwyczajone do ich codziennego zakładania. Czasami zaplątują się w ubrania, czasami krępują ruchy ręki na przykład przy pisaniu na komputerze. Mężczyźni powinni wystrzegać się również kupowania pierścionków, jako że taki upominek może zostać odebrany w niewłaściwy sposób. Jeśli nie chcemy zatem nieporozumienia zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się tego kontrowersyjnego podarunku. Jeśli chodzi z kolei o naszyjniki i korale to ich zakup wiąże się z dość dużym ryzkiem, może okazać się bowiem, że obdarowywana przez nas osoba nie będzie miała do czego dopasować wybranych przez nas modeli. Biżuteria to jednak nie tylko kolczyki czy bransoletki, ale również zegarki, dlatego i panie mogą znaleźć u jubilera coś odpowiedniego dla swoich ukochanych. Posrebrzane czy srebrne zegarki nie należą wprawdzie do najtańszych niemniej jednak często wyglądają bardzo okazale i doskonale sprawdzają się w roli prezentów. Jeśli zatem nie możemy znaleźć odpowiedniego podarunku dla bliskiej osoby warto wybrać się do pobliskiego jubilera lub też sklepu z dodatkami.