Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Biżuteria z Internetu

Biżuteria z Internetu Zamawianie biżuterii przez Internet stało się na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularne, jeśli jednak chcemy dokonać takiego zakupu powinniśmy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Po pierwsze dokładnie czytajmy opisy przedmiotu, zwłaszcza jeśli korzystamy z aukcji internetowej, bowiem to, co ładnie wygląda na zdjęciu wcale nie musi stanowić przedmiotu aukcji. Dokładnie sprawdźmy, czy aby na pewno biżuteria, która wygląda na srebrną jest srebrna, bowiem w dzisiejszych czasach wszelkie wyroby srebro podobne doskonale oddają wygląd metalu, na kształt którego są tworzone. Poza tym powinniśmy wizualizować sobie wielkość przedmiotu, bowiem kolczyki czy wisiorek, które na zdjęciu wyglądają na całkiem spore, w rzeczywistości mogą być miniaturowe. Przy opisie na pewno podane są wymiary sprzedawanego przedmiotu, dlatego też, jeśli nie mamy przestrzennej wyobraźni, weźmy linijkę do ręki i sprawdźmy jak długie będą kolczyki czy bransoletka. Nie możemy zapominać również o formie przesyłki, jeśli dokonujemy zakupów za większą sumę powinniśmy zadbać o to, by zostały one nam dostarczone w jak najbardziej bezpiecznych warunkach. Jeśli chodzi z kolei o internetowe sklepy jubilerskie, warto poczytać opinie na forach zanim złożymy zamówienie. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie z nich działają równie sprawnie, nie wszystkie też gwarantują nam najwyższą jakość oferowanych produktów. Poszukując oryginalnej biżuterii w Internecie warto również przejrzeć strony z alternatywną biżuterią czy też małymi dziełami sztuki wykonywanymi przez indywidualnych twórców. Wiele dziewczyn próbuje bowiem dorobić poprzez tworzenie własnej biżuterii, niektóre z nich wystawiają swoje prace na popularnych aukcjach, inne z kolei zakładają własne strony internetowe, poprzez które można składać zamówienia na wybrane produkty. To dla nich doskonała okazja nie tylko na pokazanie produktów, ale również na dorobienie do pensji czy też kieszonkowego otrzymywanego od rodziców, dlatego też jeśli spodobają nam się ich wyroby warto wspierać ich działalność.