Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Bransoletki na co dzień

Bransoletki na co dzień Stylowa bransoletka może sprawić, że każdy strój będzie prezentował się o wiele okazalej, dlatego też nawet jeśli na co dzień nie przepadamy za tym dodatkiem warto mieć go w swoim zbiorze. Bransoletkę możemy zakupić w komplecie z kolczykami czy wisiorkiem, wówczas bowiem May pewność, że na pewno kiedyś ją wykorzystamy. Znakomicie sprawdzi się zarówno do eleganckiej sukienki jak i stylowej bluzki zestawionej ze spodniami w kant. Noszenie bransoletek na co dzień może być o wiele bardziej uciążliwe, zwłaszcza w okresie zimowym. Drobny dodatek często zaczepia się o płaszcz czy ubranie, sprawiając, że jego użytkowanie jest niezbyt wygodne. Poza tym kobiety pracujące przy biurku mogą irytować się, kiedy raz po raz bransoletka obija się o blat, powodując nie tylko nieprzyjemny szczęk metalu, ale również, a może przede wszystkim utrudniając wykonywanie codziennych obowiązków. Jeśli z kolei decydujemy się na noszenie mniej eleganckich bransoletek wykonanych z materiału czy też po prostu na owijanie rzemyków wokół nadgarstka na pewno nie doświadczymy wszystkich wymienionych wyżej, niezbyt przyjemnych sytuacji. Warto zdawać sobie jednak sprawę z tego, iż o ile takie bransoletki fajnie wyglądają na przegubach młodych uczennic to w wypadku kobiet nieco bardziej dojrzałych niekoniecznie muszą dobrze spełniać swoją funkcję. Być może właśnie z tego względu bransoletki nie są tak popularne jak inne rodzaje biżuterii. Na dodatek, ze względu na to, że noszone są na nadgarstkach dość łatwo mogą ulec zerwaniu, zahaczając się o przedmioty codziennego użytku. Nie należy jednak z góry uprzedzać się do bransoletek, może okazać się bowiem, że doskonale do nas pasują. Również małe dziewczynki bardzo chętnie noszą bransoletki, dostępne między innymi na ludowych odpustach czy też w wakacyjnych kurortach. Chociaż dla nich to zabawka na chwilę, wiele małych panienek bardzo chętnie zakłada bransoletki czy pierścionki, wybierając się na ważne, rodzinne uroczystości czy też urodziny koleżanek ze szkoły czy przedszkola.