Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Kategoria: Hity

Biżuteria w filmach

Biżuteria w filmach Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan wysuwa się tu oczywiście sławetny Titanic, to właśnie wokół poszukiwań serca oceanu, pięknego diamentu skupiła się cała akcja filmu. Jeden z poszukiwaczy skarbów organizuje akcje, mającą na celu wydobycie z dna Atlantyku niezwykłego naszyjnika. Okazuje się jednak, że historia kobiety, która weszła w jego posiadanie była o wiele bardziej skomplikowana niż podejrzewał. Sama zainteresowana dzwoni do mężczyzny, oznajmiając mu, że jest jedną z nielicznych ocalałych, a następnie chętnie dzieli się swoją historią. Oczywiście pokazywany na ekranach piękny naszyjnik to tylko udana imitacja, niemniej jednak jego losy poruszają niejednego widza. Scena, w której staruszka podchodzi do burty i wrzuca biżuterię do wody odczytywana jest przez wielu znawców filmowych jak i przeciętnych widzów w różny sposób. Jedni twierdzą, że to zwykła złośliwość, inni z kolei utrzymują, że starsza kobieta w ten właśnie sposób chciała pożegnać się ze światem, zakończyć historię, która wcześniej została przerwana w najmniej oczekiwanym momencie. Titanic nie jest jednak jedynym filmem, w którym biżuteria odgrywa niebagatelną rolę, wystarczy tylko przypomnieć sobie wszystkie historie o butnych włamywaczach, porywających się na piękne kolie i niepowtarzalne diamenty. Kostiumolodzy dbają o to, by prezentowana na filmach biżuteria jak najlepiej odzwierciedlała przedstawianą epokę. Bardzo często na potrzeby dużych produkcji tworzone są unikatowe działa, niestety jednak nie są one prawdziwe. Pomimo tego wykorzystywane w filmach akcesoria niejednokrotnie sprzedawane zostawały na aukcjach charytatywnych. Warto wspomnieć również o tym, że niebagatelną rolę w promowaniu biżuterii mają same gwiazdy, występujące w popularnych filmach. Wiele z nich dostaje piękne kolie czy diamenty jedynie ze względów reklamowych.

Biżuteria na wielkie wyjście

Biżuteria na wielkie wyjście Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. Czasami jest to łatwe, innym razem przysparza nieco więcej problemów, okazuje się bowiem, że zakupienie nowej biżuterii to całkiem spory wydatek. Należy jednak pamiętać o tym, że biżuteria nie została stworzona do jednorazowego użytku. Zanim zatem wyruszymy na poszukiwania czegoś nowego warto przyjrzeć się dodatkom, które udało nam się zgromadzić do tej pory. Może okazać się bowiem, że wśród z nich znajdziemy idealnych kandydatów na wielkie wyjście. Niemal każda kobieta ma w swojej szkatułce chociaż jeden komplet wyjściowej biżuterii, wykorzystywany w najważniejszych życiowych sytuacjach. Warto pamiętać również o tym, by nie przesadzić z dodatkami, bowiem mogą sprawić, że będziemy prezentować się karykaturalnie. Większe naszyjniki dobrze sprawdzą się przy sukienkach z dużym dekoltem czy też skromnych bluzeczkach, wymagających dodatkowej ozdoby. Jeśli jednak nasze ubranie jest strojne czasami nie trzeba niczego do niego dodawać, wystarczy jedynie skromny wisiorek czy kolczyki. To, jakie kolczyki włożymy w uszy powinniśmy uzależnić także od tego, jaką fryzurę wybieramy. Przy spiętych włosach dobrze prezentują się drobne ozdoby, strzałem w dziesiątkę mogą okazać się tu niewielkie perełki czy też cyrkonie. Jeśli z kolei nosimy rozpuszczone włosy, może okazać się, że małe ozdoby bardzo szybko zginął pod natłokiem naszej fryzury. Wówczas zdecydowanie polecane są większe kolczyki, rzucające się w oczy i wyróżniające spośród burzy loków. Warto wspomnieć również o tym, że w niektórych miastach funkcjonują wypożyczalnie biżuterii, w których to możemy znaleźć coś, co będzie pasowało do naszego stroju. Jest to doskonała opcja dla pań, lubiących ładną srebrną czy złotą biżuterię, ale nie mogących pozwolić sobie na dość drogi zakup oraz tych, które nie korzystają z biżuterii na co dzień i nie chcą w nią inwestować.

Gdzie kupować biżuterię?

Gdzie kupować biżuterię? W dzisiejszych czasach biżuterię możemy znaleźć niemal wszędzie, a jak powszechnie wiadomo, kiedy do wyboru mamy zbyt wiele rozwiązań to ostatecznie nie mamy pojęcia, na które z nich się zdecydować. U jubilera możemy znaleźć kolczyki ze szczerego złota jak również te wykonane z modnego obecnie srebra. Ceny takich produktów znacznie się wahają, wszystko zależy od tego kto wyprodukował dany model, z jakich materiałów powstał i jak wiele cennych metali użyto do jego produkcji. Czasami w takich sklepach możemy liczyć na promocje i oferty specjalne, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie bardzo często mamy do czynienia nie z lokalnymi sprzedawcami, a z wielkimi sieciami, które najzwyczajniej rozprowadzają biżuterię. Tu najlepiej poszukiwać biżuterii na prezent, możemy mieć bowiem pewność, że srebro na pewno jest srebrem, a zakupiona biżuteria jest najwyższej jakości. Poza tym logo znanej marki mimo wszystko zawsze podnosi prestiż produktu i może sprawić, że obdarowywana osoba będzie o wiele bardziej zadowolona z podarku. Jeśli poszukujemy biżuterii na jeden raz, bo akurat szykuje się nam większa rodzinna uroczystość czy też zbliża się jakakolwiek inna okoliczność to zdecydowanie warto rozejrzeć się po sklepach ze sztuczną biżuterią. Znajdziemy je w każdym centrum handlowym, a chociaż ceny takich sztucznych produktów nierzadko nie są najniższe to na pewno są o wiele bardziej przystępne. Poza tym nawet jeśli naszyjnik przypadkowo ulegnie zniszczeniu to nie będziemy musieli martwić się o to, że zainwestowaliśmy w niego duże sumy. Biżuterii możemy poszukiwać również w niemal każdym sklepie z odzieżą, w niektórych z nich ilość prezentowanych drobiazgów jest mniejsza, w innych większa, niemniej jednak jeśli poszukujemy czegoś na już takie rozwiązanie może okazać się dla nas odpowiednie. Obecnie modne jest również kupowanie biżuterii przez Internet, w serwisach aukcyjnych nie brakuje ciekawych ofert, a nowe internetowe sklepy jubilerskie z błyskawiczną dostawą mnożą się niczym grzyby po deszczu.

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory o to, czy plastikowe korale czy wielkie kolczyki z piór to hit sezonu czy tylko zwykły kicz wciskany ludziom, którzy nie do końca potrafią wyczuć co jest stylowe, a co nie. W dzisiejszych czasach uzyskanie odpowiedzi na to pytanie nie jest zadaniem łatwym, każdy bowiem postrzega modę nieco inaczej, różne są również spojrzenia na to, jak powinno się wyglądać na co dzień i od święta. Sztuczna biżuteria zyskała sobie wielu fanów głównie ze względu na swoją cenę i oryginalność. Przeciętna kobieta bez większego problemu może pozwolić sobie na zakup kilku par kolczyków czy bransoletek, których wspólny koszt i tak nie dorówna srebrnym wyrobom. Poza tym nawet jeśli kolorowe korale wyjdą z mody po sezonie czy dwóch to przy ich niezbyt wygórowanej cenie nie będzie nam szkoda się ich pozbyć. Z drugiej jednak strony inwestują w srebro mamy pewność, że posłuży nam ono przez lata, ba będzie nawet przydatne kolejnym pokoleniom. Wprawdzie nikt nie udziela nam pisemnej gwarancji, niemniej jednak wiele kobiet od lat korzysta ze szkatułek swoich mam czy babć, z powodzeniem znajdujących w nich biżuterię pasującą na każdą okazję. Powinniśmy również pamiętać o tym, że nie wszystko co sztuczne można wrzucić do jednego worka z napisem: kicz. Okazuje się, że również biżuteria niewykonana ze szlachetnych materiałów może być ładna, praktyczna i elegancka. Poszukiwanie takich egzemplarzy nie jest wprawdzie łatwe, niemniej jednak przy odrobinie wysiłku może się opłacić. Z drugiej jednak strony kupowanie plastikowych kolczyków o intensywnych barwach z góry skazuje nas na kiczowatość. Zanim coś kupimy zastanówmy się dwa razy, czy naprawdę nadarzy się okazja, by włożyć to na siebie. Okazuje się bowiem, że bardzo często decydujemy się na zakup rzeczy, które może i całkiem nieźle wyglądają w opakowaniu, niemniej jednak nie mają praktycznie żadnego sensownego zastosowania w codziennym życiu.