Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Kategoria: Kamienie

Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy Utarło się już, że pierścionek zaręczynowy powinien być przede wszystkim drogi, poza tym konieczny jest jakiś kamień szlachetny, im cenniejszy tym lepszy. Diamenty są jak najbardziej pożądane, nawet jeśli w dzisiejszych czasach białe złoto już na stałe wyparło to tradycyjne. Panie przykładają do tego niewielkiego symbolu bardzo dużą wagę, a ich mężczyźni chcąc nie chcąc muszą odkładać, często nawet miesiącami, by móc pozwolić sobie na zakup pierścionka, który spełni oczekiwania ich dam. Następnym etapem jest wizyta w sklepie, przy której najlepiej jest posiadać dobre wsparcie. Panowie, którzy mają wsparcie w siostrach czy przyjaciółkach swoich przyszłych żon z pewnością o wiele łatwiej poradzą sobie z takim zadaniem. Jeśli z kolei zdani są tylko na siebie bądź na swoich kolegów może okazać się, że to zadanie będzie o wiele bardziej skomplikowane. Wówczas o pomoc można poprosić ekspedientkę, jako kobieta na pewno bardzo chętnie pomoże ona w dokonaniu tak ważnej decyzji. Nie tylko pokaże, jakie modele są dostępne w określonym przedziale cenowym, ale również, a może przede wszystkim posłuży kobiecą radą. Należy jednak pamiętać o tym, że każda dziewczyna ma nieco inny gust, podczas gdy jednej podobają się tylko pierścionki w pokaźnymi kamieniami, inna będzie ceniła sobie skromne, drobne oczko, odzwierciedlające jej charakter. Przed pójściem na zakupy warto zatem zajrzeć do szkatułki ukochanej i przekonać się, co leży w jej guście. Niektóre panie są o wiele bardziej zapobiegliwe i na długo przed spodziewanymi zaręczynami mówią swoim przyszłym mężom o tym, jaki pierścionek chciałyby otrzymać. Nie takie bezcelowe, jak się wielu panom wydaje mogą okazać się również wizyty w sklepach jubilerskich związane z wypatrywaniem wymarzonego pierścionka, w końcu panie najlepiej wiedzą, czego oczekują od tego symbolicznego przedmiotu. Warto zatem w takich sytuacjach zmusić się do skoncentrowania uwagi i zapamiętania kilku informacji, które w przyszłości mogą okazać się kluczowe do tego, by dokonać właściwego wyboru.

Bursztynowe piękno

Bursztynowe piękno Bursztynowa biżuteria jest bardzo modna nie tylko w nadmorskich, wakacyjnych kurortach, ale również na terenie całego kraju. Niemniej jednak to właśnie nad morzem najłatwiej znaleźć piękne okazy srebrnej biżuterii zdobionej bursztynami. W Gdańsku na ulicy Mariackiej bez większego problemu znajdziemy kilka, a nawet kilkanaście stoisk z bursztynową biżuterią. Największy zachwyt wśród przechodniów wzbudzają duże naszyjniki, w centrum których mieści się duży bursztyn. Niektóre z nich to proste, owalne modele, inne o wiele bardziej finezyjne mogą przyjmować rozmaite kształty. Jeśli jednak nie możemy pozwolić sobie na tako, bądź co bądź dość duży wydatek, koniecznie rozejrzyjmy się za czymś mniejszym. Naprawdę pięknie wyglądają małe aniołki, wykonane z bursztynu czy też kolczyki w kształcie wróżek. Bursztynowe biedronki czy delfiny sprzedają się jak świeże bułeczki, zwłaszcza jeśli przy gablotach pojawiają się ludzie z małymi dziewczynkami. Kupując srebro na ulicy mariackiej możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z prawdziwymi bursztynami. Sprzedawcy znają się tu od dawna, a na dodatek posiadają specjalne certyfikaty, gwarantujące najwyższą jakoś kupowanych przez nas produktów. Jeśli chodzi z kolei o stoiska rozmieszczone nad samym morzem to bardzo często okazuje się, że sprzedawane tam pęki bursztynu niestety nie są prawdziwe. Z tego też względu, robiąc zakupy w niesprawdzonym miejscu powinniśmy pamiętać o prostym teście, dzięki któremu będziemy w stanie szybko ocenić jakość bursztynów. Sprawdzimy to pocierając bursztynowe korale o wełniany sweter, a następnie przykładając je do drobinek papieru. Jeśli bursztyn będzie w stanie przyciągnąć do siebie papierki, to z pewnością mamy do czynienia z prawdziwym surowcem. Warto wspomnieć o tym, że niektórzy sprzedawcy, doskonale zdając sobie sprawę z podejrzliwości klientów, przygotowują pokazowy test, który zawsze wypada pozytywnie. Niemniej jednak nie znaczy to wcale, że wywieszony do sprzedaży sznury bursztynu są równie prawdziwe co model wybrany do prezentacji.