Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Kategoria: Styl

Biżuteria w szkole

W wielu szkołach z roku na rok wprowadzane są coraz bardziej restrykcyjne zasady, wszystko przez to, że rewii mody na szkolnych korytarzach nie ma końca. Zarówno nauczyciele jak i dyrekcja próbują robić wszystko, by okiełznać dzieciaki, niemniej jednak często okazuje się to nie tylko trudne, ale wręcz niemożliwe. W szkołach podstawowych, a zwłaszcza w klasach od cztery do sześć zwykle zabronione jest nie tylko zakładanie krótkich spódniczek czy odsłanianie pępków, ale również, a może przede wszystkim noszenie biżuterii. Kolczyki i pierścionki muszą pozostać w domu, bez względu na to jak ładnie wyglądają i jak bardzo małe dziewczynki chciałyby mieć je na sobie. O ile jednak dziesięciolatce można wiele przetłumaczyć o tyle krnąbrne nastolatki sprawiają o wiele więcej problemów. Okazuje się, że zapanowanie nad młodzieżą gimnazjalną jest często nie tyle trudne, co wręcz niemożliwe. Nastolatki robią sobie kolczyki w różnych miejscach, nie martwiąc się nawet o to, czy rodzice wyrażają zgodę na taki zabieg. Wiele z nich wybiera się ze swoimi pomysłami do kosmetyczek, inni oddają się w ręce koleżanek, nie bacząc na to, że w czasie takiego zabiegu bardzo szybko może dojść do niebezpiecznego zakażenia. Zmuszenie nastolatek do rezygnacji z biżuterii jest często niemożliwe, a nauczyciele którzy wzbudzają u swoich podopiecznych respekt już dawno są na wymarciu. Każda nastolatka powinna jednak mieć świadomość tego, że szkoła nie jest najlepszym miejscem na pokazywanie swoich najbardziej cennych okazów. Dzięki zgrzebnemu strojowi dziewczyna może jednak zyskać uznanie nauczycieli, ale nie uczniów. Zdaniem wielu moda to tylko sposób na wyrażenie siebie, gdyby nie ona wszyscy bylibyśmy jednakowi, a przez to nijacy. Warto wspomnieć również o tym, że problemy związane z biżuterią coraz częściej dotyczą nie tylko dziewcząt, ale również chłopców, którzy przekłuwają czy to języki, czy to brwi, czy wreszcie nieco mniej oryginalnie uszy, w które lubią wkładać coraz większe kółka, skutecznie rozciągając płatki ucha.

Blogowe inspiracje

Blogi internetowe zdają się mnożyć z dnia na dzień, niemal każda nastolatka może pochwalić się posiadaniem jednego z nich. Podczas gdy jedni wylewają na nich swoje żale, inni chwalą się szczęśliwą miłością bądź promują swoich idoli. Na przestrzeni ostatnich miesięcy coraz popularniejsze stają się również blogi poświęcone modzie, na których to dziewczęta w różnym wieku prezentują swoje mniej i bardziej wymyślne stylizacje. Nawet najlepiej dobrane ubrania muszą być jednak ozdobione wymyślną biżuterią, z tego też względu powstają także osobne strony na temat tego jak trafnie dobierać dodatki. Większość właścicielek pisze o swoich gustach, o tym co je inspiruje i gdzie poszukują nowych zdobyczy. Takie blogi to doskonała okazja dla reklamodawców do pozyskania nowych klientów, bowiem dziewczyny, których strony cieszą się dużą poczytnością mają niemały wpływ na swoje czytelniczki. Pocztą pantoflową najłatwiej jest rozreklamować nowy produkt, z tego też względu niektóre z bloggerek dostają darmowe próbki czy to kosmetyków czy to biżuterii do zareklamowania na swoich stronach. Dla nich to darmowe dodatki, dla producenta okazja do pokazania się szerszemu gronu. Właśnie w taki sposób promuje się biżuterię ręcznie robioną, młode artystki nie mają bowiem zbyt wielu sposobów na dotarcie do klienta. Proponując niewielkie zniżki czytelniczkom bloga sprawiają, że nie tylko wchodzą one na portal z biżuterią, ale również poszukują na nim czegoś dla siebie. Aby prowadzić bloga o biżuterii wcale nie trzeba posiadać pokaźnej kolekcji własnych dodatków, wystarczy tylko wykazać się pomysłowością. Większość dziewczyn wyszukuje pomysłów w Internecie i najzwyczajniej dzieli się nimi, informując z jakiego źródła pochodzą. Przeglądanie kolorowych czasopism i stron modowych jest dość czasochłonne, z tego też względu dość wygodne wydaje się korzystanie z tego, co udało znaleźć się innym. Z drugiej jednak strony dziewczyny, które prezentują własne stylizacje o wiele szybciej jednoczą sobie stałych czytelników.

Biżuteria w pracy

Podobno nie przystoi oceniać innych przez pryzmat tego jak wyglądają, niemniej jednak bardzo często trudno się od tego powstrzymać. Prezencja ma bardzo ważne znaczenie w wielu zawodach, dlatego też zanim przekujemy sobie język czy brew powinniśmy zastanowić się nad tym jak to wpłynie na nasze przyszłe poszukiwanie pracy. Nie od dziś wiadomo, że istnieje kila zawodów, które cieszą się szczególnym zaufaniem wśród społeczeństwa. Bez wątpienia możemy zaliczyć do nich lekarzy czy prawników, z tego też względu przedstawicielom tych profesji nie przystoi wyróżniać się z tłumu. Kolczyk w nosie może sprawić, że nie tylko stracimy pacjentów czy klientów, ale również będziemy postrzegani w niewłaściwy sposób. Nie tylko biżuteria w niewłaściwych częściach ciała może zniechęcić do nas ludzi. Okazuje się, że nadmierne epatowanie swoim statusem finansowym również nie jest wskazane. Kiedy bowiem przychodzący do nas ludzie w potrzebie widzą sznur drogich pereł zwisający z naszej szyi mogą stwierdzić, że nie znajdujemy się na takim samym poziomie. Mogłoby się wydawać, że to tylko drobiazgi, jednak to właśnie one decydują o tym, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Warto wspomnieć również o tym, że także w miejscach pracy, które z pozoru nie wymagają aż tyle poświęceń posiadanie kolczyka w wardze może zostać źle odebrane. Mężczyzna z kolczykami w różnych częściach twarzy z pewnością nie sprzeda zbyt szybko ubezpieczenia społecznego starszej pani. Ubierając się czy to na rozmowę kwalifikacyjną czy też do pracy koniecznie trzeba myśleć zatem o tym, jak możemy zostać odebrani, jak na nasz wygląd zareaguje otoczenie i jak chcielibyśmy by zareagowało. Nawet jeśli wydaje nam się, że narzucanie stylu ubierania to łamanie naszych praw do wyrażania własnej osobowości. Jeśli mamy ochotę szokować strojem i wyrazić kreatywną stronę duszy powinniśmy postarać się o pracę w artystycznym zawodzie, gdzie kolorowe kolczyki i nieco śmieszna fryzura będą nie tylko pozytywnie postrzegane, ale wręcz postrzegane.

Biżuteria w prezencie

Biżuteria w prezencie Znalezienie prezentu zwykle nie jest łatwym zadaniem, a im bardziej znamy obdarowywaną osobę, tym trudniej znaleźć coś, co w pełni ją zadowoli. Jeśli do głowy nie przychodzi nam kompletnie żaden pomysł może okazać się, że najlepszym rozwiązaniem będzie biżuteria. Na jaką okazję wypada zakupić tego rodzaju upominek? Praktycznie na każdą, srebrne kolczyki czy bransoletka sprawdzą się w wielu sytuacjach, możemy wręczyć je zarówno z okazji urodzin jak i pierwszej komunii świętej. Wybierając się na urodziny do koleżanki, która lubi oryginalne dodatki z pewnością bez większego problemu znajdziemy dla niej odpowiednią biżuterię, nie wysilając się przy tym za bardzo. Kolorowe kotki, ładnie uśmiechnięte misie czy też lekkie piórka mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Doskonałą urodzinową pamiątką może być również bransoletka, jednak należy tu pamiętać o tym, że wiele kobiet nie lubi ich nosić, ponieważ bywają one uciążliwe dla osób, które nie są przyzwyczajone do ich codziennego zakładania. Czasami zaplątują się w ubrania, czasami krępują ruchy ręki na przykład przy pisaniu na komputerze. Mężczyźni powinni wystrzegać się również kupowania pierścionków, jako że taki upominek może zostać odebrany w niewłaściwy sposób. Jeśli nie chcemy zatem nieporozumienia zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się tego kontrowersyjnego podarunku. Jeśli chodzi z kolei o naszyjniki i korale to ich zakup wiąże się z dość dużym ryzkiem, może okazać się bowiem, że obdarowywana przez nas osoba nie będzie miała do czego dopasować wybranych przez nas modeli. Biżuteria to jednak nie tylko kolczyki czy bransoletki, ale również zegarki, dlatego i panie mogą znaleźć u jubilera coś odpowiedniego dla swoich ukochanych. Posrebrzane czy srebrne zegarki nie należą wprawdzie do najtańszych niemniej jednak często wyglądają bardzo okazale i doskonale sprawdzają się w roli prezentów. Jeśli zatem nie możemy znaleźć odpowiedniego podarunku dla bliskiej osoby warto wybrać się do pobliskiego jubilera lub też sklepu z dodatkami.