Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Kategoria: Uszy

Gdzie przekuć uszy?

Gdzie przekuć uszy? O noszeniu kolczyków marzy niemal każda mała dziewczynka, nie wszystkie jednak mają taką możliwość. Żeby bowiem pokazać się w pięknych, srebrnych czy złotych ozdobach trzeba najpierw przekuć uszy. Gdzie zatem skierować swoje kroki, kiedy zdecydujemy się na takie posunięcie? Pracą taką parają się przede wszystkim kosmetyczki, jednak nie we wszystkich salonach dostępna jest taka usługa. Obecnie bowiem wiele pań specjalizuje się w znacznie mniej inwazyjnych zabiegach takich jak stylizacja paznokci, regulacja brwi czy wykonywanie makijażu. Przekuwanie uszu bądź co bądź jest bowiem pewną ingerencją w organizm i nie każda kosmetyczka chce podjąć się takiego wyzwania. Kiedy jednak uda nam się już znaleźć kosmetyczkę, gotową do wykonania usługi powinniśmy sprawdzić, czy ma doświadczenie w tej dziedzinie. Wprawdzie przyłożenie kosmetycznego pistoletu do ucha i wykonanie strzału, zakończonego wszczepieniem kolczyka w płatek ucha nie jest zbyt skomplikowanym zadaniem, niemniej jednak wymaga pewnej wprawy. Warto wspomnieć również o tym, iż nastolatki o wiele chętniej niż do kosmetyczki wybierają się do swoich odważnych koleżanek, gotowych na wykonanie takiego kroku. Rodzice powinni stanowczo sprzeciwiać się takim pomysłom, bowiem użycie niewysterylizowanej igły, bądź co gorsza kilkukrotne stosowanie tego samego sprzętu może zakończyć się zakażeniem. W dzisiejszych czasach niewiele osób obawia się już tego zagrożenia, wychodząc z założenia że wszystko da się wyleczyć. W rzeczywistości jednak możemy doprowadzić do sytuacji, w której nastąpi rozsiew bakterii do krwioobiegu, powodując groźną posocznicę. Nawracające ropienie rany jest nie tylko nieprzyjemne, ale również bolesne i niebezpieczne. Poza tym dobre i równe zrobienie dziurek nie jest wcale tak proste jak wydaje się wielu osobom. Nawet wprawione osoby mogą zrobić to w nieodpowiedni sposób, przez co w przyszłości zakładanie biżuterii będzie stanowiło dość znaczny problem. Zanim damy sobie zatem przekuć uszy, upewnijmy się, że zabieg wykona kompetentna osoba.

Kiedy przekuć uszy?

Kiedy przekuć uszy? Patrząc na małe dziewczynki w pierwszej klasie szkoły podstawowej bardzo szybko zauważymy, że niemal wszystkie z nich mają już w uszach kolczyki. Taka moda nie narodziła się z dnia na dzień, a rodzice od kilkudziesięciu lat pozwalają maluchom na taki zabieg. Coraz częściej matki zapobiegawczo przekuwają uszy noworodkom, wychodząc z założenia, że nie będę one pamiętały niezbyt przyjemnego zabiegu. Faktem jest bowiem, że nie każde dziecko da sobie bez problemu wyrządzić taką krzywdę. Na sam widok igły każde rozsądne dziecko ucieknie najdalej jak potrafi, na szczęście jednak nowoczesne techniki wykonywania tego zabiegu sprawiły, że stał się on nieco przyjemniejszy. Proste przyłożenie kosmetycznego pistoletu nie bardzo odstrasza cztero czy pięciolatki, zwłaszcza gdy znajdują się w zapewniających bezpieczeństwo, matczynych objęciach. Kiedy wysyłamy dziecko do przedszkola w wieku trzech czy czterech lat możemy mieć pewność, że prędzej czy później przyjdzie do nas z prośbą o pierwsze kolczyki. Bodźcem będzie oczywiście oglądanie koleżanek, które dumnie prezentują swoje kolczyki. Im więcej maluchów posiada coś w uszach tym bardziej pozostałe chcą je naśladować, bowiem odstawanie od grupy jest najgorszą rzeczą, jaką mogą sobie wyobrazić. Zanim zaprowadzimy córkę do kosmetyczki powinniśmy porozmawiać z nią o konsekwencjach i zagrożeniach wynikających z takiej decyzji. Musimy pamiętać jednak o tym, że małe dziecko niewiele jeszcze rozumie i tak naprawdę tylko i wyłącznie na nas spocznie ciężar decyzji. Jeśli jesteśmy pewni, że dziecko jest gotowe warto pozwolić mu na noszenie kolczyków. W końcu nie jest to nic obraźliwego, a pozwala na ozdobienie swojej twarzy czymś niepowtarzalnym. O wiele więcej kontrowersji wzbudza z kolei przekuwanie uszu niemowlakom czy maluchom w pierwszym roku życia, ponieważ twierdzi się, że jest to nie tyle niebezpieczne, co niewygodne. Kolczyki mogą zaczepiać się o czapeczki, niesforny maluch może również odbezpieczyć zatyczki i wyciągnąć je sobie z dziurek, a następnie połknąć.

Kiedy zrezygnować z kolczyków?

W dzisiejszych czasach kolczyki nosi niemal każda kobieta, rzadko można już spotkać kogoś, kto nie ma dziurek w uszach i nie może pozwolić sobie na wkładanie w nie kolorowej biżuterii. Okazuje się jednak, że nie wszystkie panie równie dobrze znoszą tak bliski kontakt z metalem. Alergie stają się coraz poważniejszym problemem dwudziestego pierwszego wieku, jeszcze kilkadziesiąt lat temu zdawało się, że prawie nikt o nich nie słyszał i były one domeną nielicznych. Teraz uczulonym można być na niemal wszystko, na tę przypadłość cierpi coraz więcej mieszkańców rozwiniętych krajów. Właśnie alergia może okazać się jedną z przyczyn, decydujących o tym, że noszenie kolczyków staje się nie tylko utrudnione, ale wręcz niemożliwe. Po czym poznać, że nasze ucho odrzuca ciało obce i niezbyt dobrze radzi sobie w jego towarzystwie? Już po przekuciu powstała rana może goić się nieco trudniej niż u innych, nie zawsze jest to jednak regułą, bowiem kosmetyczki korzystają ze specjalnego rodzaju metalu, a kolczyki które od nich dostajemy służą nam tylko przez kilka dni czy tygodni. Po tym czasie po raz pierwszy zakładamy srebro, które może wywoływać reakcje alergiczne lub pseudo alergiczne. Nasze uszy mogą ropieć bądź też po prostu obecne jest zaczerwienienie w okolicy przekłucia. Kiedy taka reakcja ustępuje po wyjęciu kolczyków i nawraca przy ich ponownym założeniu mamy pewność, że nie będziemy tolerować srebra. O wiele częściej zdarza się jednak, że noszenie kolczyków nie przysparza nam większego problemu aż do czasu gdy złotą czy srebrną biżuterię zastąpimy sztucznymi materiałami. Z tego też względu warto poszukiwać egzemplarzy, które nawet jeśli mają w sobie pióra, sztuczne kamyki czy filc to w części wkładanej do ucha składają się tylko i wyłącznie ze srebra. Takie końcówki bez problemu można znaleźć w Internecie, dlatego też kiedy zauważymy, że nasz organizm nie toleruje nowych kolczyków być może nie będziemy musieli ich wyrzucać. Wystarczy tylko, że zamienimy sztuczną część na srebrną wtyczkę do uszu.

Jak dobrać kolczyki?

Jak dobrać kolczyki? Kolczyki to jeden z najchętniej noszonych rodzajów biżuterii, niemniej jednak nie wszystkie kobiety zdają sobie sprawę z tego, iż aby dobrze wyglądać trzeba wybrać odpowiedni dla siebie kształt. Obecnie w sklepach dostępnych jest tyle rodzajów kolczyków, iż z pewnością każdy będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, wystarczy tylko poświęcić trochę czasu na porządne poszukiwania. Na wstępie zastanówmy się, w jakich sytuacjach będziemy chcieli nosić nowe kolczyki. Czasami pracodawcy wymagają od pracowników określonego rodzaju stroju, noszenie ekstrawaganckiej biżuterii może zatem wydać im się nieodpowiednie. Małe punktowe kolczyki pasują każdemu, dlatego też możemy zaopatrzać się w nie bez większych ograniczeń. Wiele z nich ma ciekawe kształty, na dodatek są stosunkowo tanie, jako iż ich wykonanie nie pochłania zbyt wiele materiału. Zakładając je w uszy warto jednak zwrócić uwagę na to, by zatyczki były odpowiednio ciasne, w przeciwnym razie może okazać się, że kolczyki wypadną nam niepostrzeżenie, a znalezienie ich często bywa niemożliwe. Kobiety o długiej szyi, lubujące się w noszeniu spiętych włosów zdecydowanie powinny wystrzegać się długich, wiszących kolczyków, bowiem zwracają one uwagę na tę część ciała, od której chcemy ją odwrócić. Chociaż efektywnie prezentują się w zestawieniu z eleganckimi kreacjami to nie zawsze pasują do naszego wyglądu. To samo tyczy się wielkich kółek, wielbionych zwłaszcza przez nastolatki. Wiele młodych dziewczyn bardzo lubi wkładać w uszy duże koła, niemniej jednak okazuje się, że te z nich, które mają krągłą twarz wyglądają z nich jeszcze bardziej puszyście. Noszenie takich kolczyków, chociaż bywa kuszące w wielu przypadków nie wpływa zbyt dobrze na to, jak prezentuje się nasze lico. Panie z odstającymi uszami powinny pamiętać także o tym, że wkładając w nie kolorowe, ekstrawaganckie, wykonane z niecodziennych materiałów kolczyki przyciągają spojrzenia przez co ich największy kompleks staje się o wiele bardziej widoczny dla otoczenia.