Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Kategoria: Wybór

Biżuteria na wielkie wyjście

Biżuteria na wielkie wyjście Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. Czasami jest to łatwe, innym razem przysparza nieco więcej problemów, okazuje się bowiem, że zakupienie nowej biżuterii to całkiem spory wydatek. Należy jednak pamiętać o tym, że biżuteria nie została stworzona do jednorazowego użytku. Zanim zatem wyruszymy na poszukiwania czegoś nowego warto przyjrzeć się dodatkom, które udało nam się zgromadzić do tej pory. Może okazać się bowiem, że wśród z nich znajdziemy idealnych kandydatów na wielkie wyjście. Niemal każda kobieta ma w swojej szkatułce chociaż jeden komplet wyjściowej biżuterii, wykorzystywany w najważniejszych życiowych sytuacjach. Warto pamiętać również o tym, by nie przesadzić z dodatkami, bowiem mogą sprawić, że będziemy prezentować się karykaturalnie. Większe naszyjniki dobrze sprawdzą się przy sukienkach z dużym dekoltem czy też skromnych bluzeczkach, wymagających dodatkowej ozdoby. Jeśli jednak nasze ubranie jest strojne czasami nie trzeba niczego do niego dodawać, wystarczy jedynie skromny wisiorek czy kolczyki. To, jakie kolczyki włożymy w uszy powinniśmy uzależnić także od tego, jaką fryzurę wybieramy. Przy spiętych włosach dobrze prezentują się drobne ozdoby, strzałem w dziesiątkę mogą okazać się tu niewielkie perełki czy też cyrkonie. Jeśli z kolei nosimy rozpuszczone włosy, może okazać się, że małe ozdoby bardzo szybko zginął pod natłokiem naszej fryzury. Wówczas zdecydowanie polecane są większe kolczyki, rzucające się w oczy i wyróżniające spośród burzy loków. Warto wspomnieć również o tym, że w niektórych miastach funkcjonują wypożyczalnie biżuterii, w których to możemy znaleźć coś, co będzie pasowało do naszego stroju. Jest to doskonała opcja dla pań, lubiących ładną srebrną czy złotą biżuterię, ale nie mogących pozwolić sobie na dość drogi zakup oraz tych, które nie korzystają z biżuterii na co dzień i nie chcą w nią inwestować.

Biżuteria w szkole

W wielu szkołach z roku na rok wprowadzane są coraz bardziej restrykcyjne zasady, wszystko przez to, że rewii mody na szkolnych korytarzach nie ma końca. Zarówno nauczyciele jak i dyrekcja próbują robić wszystko, by okiełznać dzieciaki, niemniej jednak często okazuje się to nie tylko trudne, ale wręcz niemożliwe. W szkołach podstawowych, a zwłaszcza w klasach od cztery do sześć zwykle zabronione jest nie tylko zakładanie krótkich spódniczek czy odsłanianie pępków, ale również, a może przede wszystkim noszenie biżuterii. Kolczyki i pierścionki muszą pozostać w domu, bez względu na to jak ładnie wyglądają i jak bardzo małe dziewczynki chciałyby mieć je na sobie. O ile jednak dziesięciolatce można wiele przetłumaczyć o tyle krnąbrne nastolatki sprawiają o wiele więcej problemów. Okazuje się, że zapanowanie nad młodzieżą gimnazjalną jest często nie tyle trudne, co wręcz niemożliwe. Nastolatki robią sobie kolczyki w różnych miejscach, nie martwiąc się nawet o to, czy rodzice wyrażają zgodę na taki zabieg. Wiele z nich wybiera się ze swoimi pomysłami do kosmetyczek, inni oddają się w ręce koleżanek, nie bacząc na to, że w czasie takiego zabiegu bardzo szybko może dojść do niebezpiecznego zakażenia. Zmuszenie nastolatek do rezygnacji z biżuterii jest często niemożliwe, a nauczyciele którzy wzbudzają u swoich podopiecznych respekt już dawno są na wymarciu. Każda nastolatka powinna jednak mieć świadomość tego, że szkoła nie jest najlepszym miejscem na pokazywanie swoich najbardziej cennych okazów. Dzięki zgrzebnemu strojowi dziewczyna może jednak zyskać uznanie nauczycieli, ale nie uczniów. Zdaniem wielu moda to tylko sposób na wyrażenie siebie, gdyby nie ona wszyscy bylibyśmy jednakowi, a przez to nijacy. Warto wspomnieć również o tym, że problemy związane z biżuterią coraz częściej dotyczą nie tylko dziewcząt, ale również chłopców, którzy przekłuwają czy to języki, czy to brwi, czy wreszcie nieco mniej oryginalnie uszy, w które lubią wkładać coraz większe kółka, skutecznie rozciągając płatki ucha.

Raz, dwa, trzy…

Raz, dwa, trzy... Matki nastoletnich córek niejednokrotnie muszą borykać się z wieloma problemami, do których zaliczyć należy kolczyki. Mogłoby się wydawać, że ten niewinny element garderoby nie stanowi powodu do sporów, niemniej jednak kiedy liczba przekutych miejsc na ciele wzrasta każdy rodzic może nieco się zdenerwować. Przekuwanie uszu to w naszym społeczeństwie norma i większość rodziców samodzielnie prowadzi swoje pociechy do kosmetyczki, niemniej jednak przekłucie brwi czy języka wzbudza o wiele większe kontrowersje i może spotkać się z dość nieprzychylnymi ocenami. Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem, kosmetyczki nie mogą ingerować w wygląd nastolatek, jeśli te nie posiadają zgody rodziców. Podrobienie podpisu nie należy do najtrudniejszych zadań, z tego też względu kosmetyczki powinny polegać jedynie na zdaniu rodziców, którzy przychodzą do salonu wraz ze swoimi pociechami. Jeśli nastolatka usłyszy odmowę nie znaczy to od razu, że zrezygnuje ze swojego pomysłu, wiele młodych dziewczyn bowiem ochoczo poddaje się zabiegom wykonywanym przez koleżanki czy też ich starsze siostry. Mogłoby się wydawać, że przekucie uszu czy nosa nie jest zbyt skomplikowanym rytuałem, niemniej jednak jeśli nie zachowujemy ostrożności bardzo łatwo możemy doprowadzić do zakażenia wraz z jego groźnymi powikłaniami. Robienie sobie kilku kolczyków w jednym uchu jest obecnie tak samo modne jak kilka lat temu, decydują się na to zwłaszcza butne nastolatki, pragnące wyróżnić się z tłumu. Chociaż nie wszyscy rodzice tolerują takie postępowanie to z pewnością o wiele łatwiej przychodzi im tolerowanie dziurek w uszach niż przekuwanie nosa czy pępka. W wielu środowiskach takie postępowanie uznawane jest bowiem za co najmniej uwłaczające dobremu wychowaniu. Poza tym przekłucie nosa czy języka jest o wiele trudniejsze i bardziej inwazyjne niż wkładanie kolejnych kolczyków w uszy. Jeśli jednak już pozwolimy naszemu dziecku na taki zabieg lub też podda mu się ono bez naszej wiedzy powinniśmy pamiętać o należytej pielęgnacji przekutego miejsca.

Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy Utarło się już, że pierścionek zaręczynowy powinien być przede wszystkim drogi, poza tym konieczny jest jakiś kamień szlachetny, im cenniejszy tym lepszy. Diamenty są jak najbardziej pożądane, nawet jeśli w dzisiejszych czasach białe złoto już na stałe wyparło to tradycyjne. Panie przykładają do tego niewielkiego symbolu bardzo dużą wagę, a ich mężczyźni chcąc nie chcąc muszą odkładać, często nawet miesiącami, by móc pozwolić sobie na zakup pierścionka, który spełni oczekiwania ich dam. Następnym etapem jest wizyta w sklepie, przy której najlepiej jest posiadać dobre wsparcie. Panowie, którzy mają wsparcie w siostrach czy przyjaciółkach swoich przyszłych żon z pewnością o wiele łatwiej poradzą sobie z takim zadaniem. Jeśli z kolei zdani są tylko na siebie bądź na swoich kolegów może okazać się, że to zadanie będzie o wiele bardziej skomplikowane. Wówczas o pomoc można poprosić ekspedientkę, jako kobieta na pewno bardzo chętnie pomoże ona w dokonaniu tak ważnej decyzji. Nie tylko pokaże, jakie modele są dostępne w określonym przedziale cenowym, ale również, a może przede wszystkim posłuży kobiecą radą. Należy jednak pamiętać o tym, że każda dziewczyna ma nieco inny gust, podczas gdy jednej podobają się tylko pierścionki w pokaźnymi kamieniami, inna będzie ceniła sobie skromne, drobne oczko, odzwierciedlające jej charakter. Przed pójściem na zakupy warto zatem zajrzeć do szkatułki ukochanej i przekonać się, co leży w jej guście. Niektóre panie są o wiele bardziej zapobiegliwe i na długo przed spodziewanymi zaręczynami mówią swoim przyszłym mężom o tym, jaki pierścionek chciałyby otrzymać. Nie takie bezcelowe, jak się wielu panom wydaje mogą okazać się również wizyty w sklepach jubilerskich związane z wypatrywaniem wymarzonego pierścionka, w końcu panie najlepiej wiedzą, czego oczekują od tego symbolicznego przedmiotu. Warto zatem w takich sytuacjach zmusić się do skoncentrowania uwagi i zapamiętania kilku informacji, które w przyszłości mogą okazać się kluczowe do tego, by dokonać właściwego wyboru.