Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Gdzie przekuć uszy?

Gdzie przekuć uszy? O noszeniu kolczyków marzy niemal każda mała dziewczynka, nie wszystkie jednak mają taką możliwość. Żeby bowiem pokazać się w pięknych, srebrnych czy złotych ozdobach trzeba najpierw przekuć uszy. Gdzie zatem skierować swoje kroki, kiedy zdecydujemy się na takie posunięcie? Pracą taką parają się przede wszystkim kosmetyczki, jednak nie we wszystkich salonach dostępna jest taka usługa. Obecnie bowiem wiele pań specjalizuje się w znacznie mniej inwazyjnych zabiegach takich jak stylizacja paznokci, regulacja brwi czy wykonywanie makijażu. Przekuwanie uszu bądź co bądź jest bowiem pewną ingerencją w organizm i nie każda kosmetyczka chce podjąć się takiego wyzwania. Kiedy jednak uda nam się już znaleźć kosmetyczkę, gotową do wykonania usługi powinniśmy sprawdzić, czy ma doświadczenie w tej dziedzinie. Wprawdzie przyłożenie kosmetycznego pistoletu do ucha i wykonanie strzału, zakończonego wszczepieniem kolczyka w płatek ucha nie jest zbyt skomplikowanym zadaniem, niemniej jednak wymaga pewnej wprawy. Warto wspomnieć również o tym, iż nastolatki o wiele chętniej niż do kosmetyczki wybierają się do swoich odważnych koleżanek, gotowych na wykonanie takiego kroku. Rodzice powinni stanowczo sprzeciwiać się takim pomysłom, bowiem użycie niewysterylizowanej igły, bądź co gorsza kilkukrotne stosowanie tego samego sprzętu może zakończyć się zakażeniem. W dzisiejszych czasach niewiele osób obawia się już tego zagrożenia, wychodząc z założenia że wszystko da się wyleczyć. W rzeczywistości jednak możemy doprowadzić do sytuacji, w której nastąpi rozsiew bakterii do krwioobiegu, powodując groźną posocznicę. Nawracające ropienie rany jest nie tylko nieprzyjemne, ale również bolesne i niebezpieczne. Poza tym dobre i równe zrobienie dziurek nie jest wcale tak proste jak wydaje się wielu osobom. Nawet wprawione osoby mogą zrobić to w nieodpowiedni sposób, przez co w przyszłości zakładanie biżuterii będzie stanowiło dość znaczny problem. Zanim damy sobie zatem przekuć uszy, upewnijmy się, że zabieg wykona kompetentna osoba.