Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Jak czyścić biżuterię?

Jak czyścić biżuterię? Właściwa pielęgnacja biżuterii zapewni nam jej wieloletnie użytkowanie, jak jednak dokonywać takich zabiegów z głową? Po pierwsze powinniśmy pamiętać o tym, że proces czyszczenia uzależniony jest od tego, z jakim rodzajem biżuterii mamy do czynienia. Jeśli wykonana z tworzyw sztucznych, pozująca na srebrną biżuteria zmieni barwę na czarną to niestety nie będziemy mieli możliwości na jej odratowanie. Możemy jedynie wyrzucić ją do kosza bądź też oddać dzieciakom do zabawy. Jeśli jednak takiemu samemu procesowi ulegnie nasze srebro to wbrew pozorom jest to powód do radości. Dobre srebro wchodzi bowiem w reakcje ze znajdującymi się w powietrzu cząsteczkami, wynikiem czego jest osadzanie się na nim czarnego nalotu. Istnieje kilka sprawdzonych, domowych sposób na walkę z tym nalotem, dlatego każdy znajdzie coś, co spodoba mu się najbardziej. Na początek srebro można wrzucić do szklanki wypełnionej płynem do mycia naczyń i pozostawić na kilkanaście minut. Niestety nie każdy płyn jest w tym względzie równie dobry, wbrew pozorom to te najstarsze marki sprawdzają się najlepiej. Jeśli jednak korzystamy z nowoczesnych produktów, lepszym pomysłem może okazać się zakupienie butelki coca coli. Swego czasu dużo mówiło się o tym, że jest to odrdzewiacz, a nie napój i rzeczywiście w takim twierdzeniu jest odrobina prawdy. Jeśli chcemy się o tym przekonać nalejmy odrobinę napoju do szklanki i wrzućmy do niego naszą brudną biżuterię. Bardzo szybko okaże się, że popularny napój jest nie do przecenienia w usuwaniu nalotu ze srebrnej biżuterii. Jeśli jednak nie mamy pod ręką coli zawsze możemy sięgnąć po zwyczajną pastę do zębów. Nałóżmy jej trochę na chusteczkę czy też wacik, a następnie mocno pocierajmy o nią naszą biżuterię. Szybko przekonamy się, że czarny nalot pozostaje na materiale, a srebro chociaż stało się trochę matowe pod wpływem pasty, odzyskuje swój blask kiedy tylko spłukujemy resztki pasy zwykłą wodą. Wreszcie, wszyscy ci, którzy nie przepadają za domowymi sposobami na czyszczenie srebra mogą po prostu zakupić u jubilera gotowy płyn do tego przeznaczony.