Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Jak przechowywać biżuterię?

Jak przechowywać biżuterię? Im więcej biżuterii posiadamy, tym większy mamy problem z jej przechowywaniem, jeśli jednak wykażemy się pomysłowością na pewno wszystko uda nam się szybko i sprawnie posegregować. Na początku postarajmy się podzielić biżuterię ze względu na materiał, z którego została wykonana. W jednym miejscu trzymajmy to, co jest nieco bardziej wartościowe, w innym wszystko, co zrobione zostało ze sztucznego materiału. Na tą biżuterię możemy wydzielić sobie osobną szufladę z przegródkami, w których poukładamy bransoletki, kolczyki i wisiorki. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca czy to na toaletce czy też w łazience, naszą ulubioną biżuterię możemy umieścić pod ręką. Z kolei egzemplarze, wyciągane jedynie na większe okazje z pewnością doskonale będą czuły się w szufladzie. Jeśli chodzi z kolei o srebrną i złotą biżuterię to zdecydowanie zasługuje ona na nieco więcej uwagi. Przede wszystkim nie powinna ona swobodnie leżeć na blacie stolika, bowiem wówczas o wiele szybciej czarnieje. Optymalnym pomysłem jest zakupienie szkatułki, w której będziemy przechowywać nasze skarby, jej wielkość powinniśmy uzależnić od tego, jak wiele dodatków posiadamy. Jeśli mamy w swojej kolekcji wiele wartościowych naszyjników czy bransolet dobrym pomysłem może okazać się rozmieszczenie ich w różnych punktach naszego domu. Wówczas w razie napadu czy kradzieży nie utracimy wszystkich cennych przedmiotów jednocześnie. Wprawdzie większość przeciętnych ludzi nie posiada sejfu, niemniej jednak jeśli takowy już został zainstalowany w naszym domu czy mieszkaniu to zdecydowanie warto schować do niego co cenniejszą biżuterię. Najczęściej używane pierścionki, bransoletki i wisiorki możemy umieścić na specjalnie to tego przeznaczonych wieszaczkach. Obecnie dostępne są one w wielu sklepach z bibelotami i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Może to być zwykła, porcelanowa ręka, na którą nałożymy pierścionki, lub też stojak przypominający porcelanową lalkę w pięknym stroju, który jednak zamiast głowy posiada wieszak na bransoletki i wisiorki.