Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Kiedy przekuć uszy?

Kiedy przekuć uszy? Patrząc na małe dziewczynki w pierwszej klasie szkoły podstawowej bardzo szybko zauważymy, że niemal wszystkie z nich mają już w uszach kolczyki. Taka moda nie narodziła się z dnia na dzień, a rodzice od kilkudziesięciu lat pozwalają maluchom na taki zabieg. Coraz częściej matki zapobiegawczo przekuwają uszy noworodkom, wychodząc z założenia, że nie będę one pamiętały niezbyt przyjemnego zabiegu. Faktem jest bowiem, że nie każde dziecko da sobie bez problemu wyrządzić taką krzywdę. Na sam widok igły każde rozsądne dziecko ucieknie najdalej jak potrafi, na szczęście jednak nowoczesne techniki wykonywania tego zabiegu sprawiły, że stał się on nieco przyjemniejszy. Proste przyłożenie kosmetycznego pistoletu nie bardzo odstrasza cztero czy pięciolatki, zwłaszcza gdy znajdują się w zapewniających bezpieczeństwo, matczynych objęciach. Kiedy wysyłamy dziecko do przedszkola w wieku trzech czy czterech lat możemy mieć pewność, że prędzej czy później przyjdzie do nas z prośbą o pierwsze kolczyki. Bodźcem będzie oczywiście oglądanie koleżanek, które dumnie prezentują swoje kolczyki. Im więcej maluchów posiada coś w uszach tym bardziej pozostałe chcą je naśladować, bowiem odstawanie od grupy jest najgorszą rzeczą, jaką mogą sobie wyobrazić. Zanim zaprowadzimy córkę do kosmetyczki powinniśmy porozmawiać z nią o konsekwencjach i zagrożeniach wynikających z takiej decyzji. Musimy pamiętać jednak o tym, że małe dziecko niewiele jeszcze rozumie i tak naprawdę tylko i wyłącznie na nas spocznie ciężar decyzji. Jeśli jesteśmy pewni, że dziecko jest gotowe warto pozwolić mu na noszenie kolczyków. W końcu nie jest to nic obraźliwego, a pozwala na ozdobienie swojej twarzy czymś niepowtarzalnym. O wiele więcej kontrowersji wzbudza z kolei przekuwanie uszu niemowlakom czy maluchom w pierwszym roku życia, ponieważ twierdzi się, że jest to nie tyle niebezpieczne, co niewygodne. Kolczyki mogą zaczepiać się o czapeczki, niesforny maluch może również odbezpieczyć zatyczki i wyciągnąć je sobie z dziurek, a następnie połknąć.