Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Kiedy zrezygnować z kolczyków?

W dzisiejszych czasach kolczyki nosi niemal każda kobieta, rzadko można już spotkać kogoś, kto nie ma dziurek w uszach i nie może pozwolić sobie na wkładanie w nie kolorowej biżuterii. Okazuje się jednak, że nie wszystkie panie równie dobrze znoszą tak bliski kontakt z metalem. Alergie stają się coraz poważniejszym problemem dwudziestego pierwszego wieku, jeszcze kilkadziesiąt lat temu zdawało się, że prawie nikt o nich nie słyszał i były one domeną nielicznych. Teraz uczulonym można być na niemal wszystko, na tę przypadłość cierpi coraz więcej mieszkańców rozwiniętych krajów. Właśnie alergia może okazać się jedną z przyczyn, decydujących o tym, że noszenie kolczyków staje się nie tylko utrudnione, ale wręcz niemożliwe. Po czym poznać, że nasze ucho odrzuca ciało obce i niezbyt dobrze radzi sobie w jego towarzystwie? Już po przekuciu powstała rana może goić się nieco trudniej niż u innych, nie zawsze jest to jednak regułą, bowiem kosmetyczki korzystają ze specjalnego rodzaju metalu, a kolczyki które od nich dostajemy służą nam tylko przez kilka dni czy tygodni. Po tym czasie po raz pierwszy zakładamy srebro, które może wywoływać reakcje alergiczne lub pseudo alergiczne. Nasze uszy mogą ropieć bądź też po prostu obecne jest zaczerwienienie w okolicy przekłucia. Kiedy taka reakcja ustępuje po wyjęciu kolczyków i nawraca przy ich ponownym założeniu mamy pewność, że nie będziemy tolerować srebra. O wiele częściej zdarza się jednak, że noszenie kolczyków nie przysparza nam większego problemu aż do czasu gdy złotą czy srebrną biżuterię zastąpimy sztucznymi materiałami. Z tego też względu warto poszukiwać egzemplarzy, które nawet jeśli mają w sobie pióra, sztuczne kamyki czy filc to w części wkładanej do ucha składają się tylko i wyłącznie ze srebra. Takie końcówki bez problemu można znaleźć w Internecie, dlatego też kiedy zauważymy, że nasz organizm nie toleruje nowych kolczyków być może nie będziemy musieli ich wyrzucać. Wystarczy tylko, że zamienimy sztuczną część na srebrną wtyczkę do uszu.