Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Pierwsza komunia

Pierwsza komunia Jeszcze kilka lat temu każda dziewczynka dostawała na komunię zegarek i złoty łańcuszek z Matką Boską. Obecnie moda na komunijne prezenty znacznie się zmieniła, dzieciaki proszą o laptopy czy też inne nowinki technologiczne. Niemniej jednak zawsze warto pomyśleć o czym, co zostanie na lata, nigdy nie wyjdzie z mody i nie zostanie zastąpione nowszym wynalazkiem. Takim rodzajem prezentu z pewnością jest biżuteria, która doskonale sprawdzi się nie tylko jako dodatek do prezentu, ale jako pełnowartościowy prezent sam w sobie. W poszukiwaniu odpowiedniego prezentu warto udać się do jubilera, gdzie znajdziemy wiele ciekawych propozycji. Srebrna bransoletka z zawieszkami, które w miarę upływu czasu można doczepiać może okazać się naprawdę dobrym pomysłem. Obecnie takie bransoletki są bardzo modne, a na dodatek otwierają nam drogę do zakupu kolejnych prezentów. Na Boże Narodzenie czy też urodziny zawsze będziemy mogli dokupić dziecku kolejną, srebrną zawieszkę, którą sprawimy wiele radości. Modne, chociaż przeznaczone dla nieco starszych użytkowniczek są również bransoletki, do których przyczepia się srebrne, nierzadko wysadzane cyrkoniami kulki. Jeśli jednak jesteśmy fanami nieco bardziej tradycyjnych prezentów to najlepszym wyborem będzie złoty lub srebrny łańcuszek. Taka ozdoba może wydawać się łatwa do kupienia, niemniej jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że w rzeczywistości każdy łańcuszek jest pleciony nieco inaczej, a ogniwa, z których się składa mogą być mniejsze lub większe. Ważne jest również to, by zwrócić uwagę na długość łańcuszka, bowiem podczas gdy niektóre z nich są tak krótkie, iż ledwo zdołają opleść szyję nieco grubszej osoby, inne są o wiele za długie i trudno dopasować je do jakiegokolwiek stroju. Ważne jest także, by zakupiony przez nas medalik łanie się prezentował, możemy poszukiwać go zarówno w sklepach jubilerskich jak i w dewocjonaliach. Jeśli decydujemy się na zakupienie bransoletki do kompletu, dobrym pomysłem może okazać się wygrawerowania naszego imienia i nazwiska czy też daty uroczystości.