Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Raz, dwa, trzy…

Raz, dwa, trzy... Matki nastoletnich córek niejednokrotnie muszą borykać się z wieloma problemami, do których zaliczyć należy kolczyki. Mogłoby się wydawać, że ten niewinny element garderoby nie stanowi powodu do sporów, niemniej jednak kiedy liczba przekutych miejsc na ciele wzrasta każdy rodzic może nieco się zdenerwować. Przekuwanie uszu to w naszym społeczeństwie norma i większość rodziców samodzielnie prowadzi swoje pociechy do kosmetyczki, niemniej jednak przekłucie brwi czy języka wzbudza o wiele większe kontrowersje i może spotkać się z dość nieprzychylnymi ocenami. Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem, kosmetyczki nie mogą ingerować w wygląd nastolatek, jeśli te nie posiadają zgody rodziców. Podrobienie podpisu nie należy do najtrudniejszych zadań, z tego też względu kosmetyczki powinny polegać jedynie na zdaniu rodziców, którzy przychodzą do salonu wraz ze swoimi pociechami. Jeśli nastolatka usłyszy odmowę nie znaczy to od razu, że zrezygnuje ze swojego pomysłu, wiele młodych dziewczyn bowiem ochoczo poddaje się zabiegom wykonywanym przez koleżanki czy też ich starsze siostry. Mogłoby się wydawać, że przekucie uszu czy nosa nie jest zbyt skomplikowanym rytuałem, niemniej jednak jeśli nie zachowujemy ostrożności bardzo łatwo możemy doprowadzić do zakażenia wraz z jego groźnymi powikłaniami. Robienie sobie kilku kolczyków w jednym uchu jest obecnie tak samo modne jak kilka lat temu, decydują się na to zwłaszcza butne nastolatki, pragnące wyróżnić się z tłumu. Chociaż nie wszyscy rodzice tolerują takie postępowanie to z pewnością o wiele łatwiej przychodzi im tolerowanie dziurek w uszach niż przekuwanie nosa czy pępka. W wielu środowiskach takie postępowanie uznawane jest bowiem za co najmniej uwłaczające dobremu wychowaniu. Poza tym przekłucie nosa czy języka jest o wiele trudniejsze i bardziej inwazyjne niż wkładanie kolejnych kolczyków w uszy. Jeśli jednak już pozwolimy naszemu dziecku na taki zabieg lub też podda mu się ono bez naszej wiedzy powinniśmy pamiętać o należytej pielęgnacji przekutego miejsca.