Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Szkatułka na biżuterię

Szkatułka na biżuterię Szkatułki na biżuterię wielu osobom kojarzą się z kostiumowymi filmami, w których to damy siedzą przy toaletkach i nie spiesząc się, poszukując naszyjnika pasującego do ich sukienki. Okazuje się jednak, iż taka skrzyneczka na biżuterię rzeczywiście bardzo dobrze się sprawdza, dlatego też warto w nią zainwestować. Wielkość szkatułki powinniśmy uzależnić od ilości posiadanych przez nas dodatków, przy czym warto myśleć przyszłościowo, zwłaszcza jeśli lubimy kupować srebro. Jeśli chodzi o sam wygląd kuferka to obecnie dostępne są przeróżne opcje, dlatego też każdy bez większego problemu będzie mógł znaleźć coś, co będzie pasowało do wystroju jego wnętrza. Przebywając nad morzem bez większego problemu znajdziemy szkatułki zdobione pięknymi muszelkami, w górach z kolei dominują drewniane skrzyneczki z regionalnymi rzeźbieniami. W sklepach z bibelotami z kolei znajdziemy wszystko, czego dusza zapragnie, w przeróżnych kolorach i stylach. Należy również zwrócić uwagę na to, jakim materiałem wyłożona jest nasza szkatułka, nie wszystkie jednak posiadają takie udogodnienie. W niektórych modelach plastik czy tektura nie są bowiem niczym wyłożone, co z pewnością nie jest tak estetyczne jak aksamitna czy flauszowa powłoczka. Ważne również, by szkatułka zawierała odpowiednią liczbę przegródek, w których będziemy mogli spokojnie poukładać nasze skarby. Dobra szkatułka powinna zawierać specjalne miejsca na pierścionki, w które je powkładamy. Dzięki temu znajdziemy interesujące nas modele jak tylko podniesiemy wieczko. Poza tym warto również oddzielić wisiorki od łańcuszków i ułożyć je w jednej z przegródek, tak aby nie plątały się z łańcuszkami. O wiele trudniej jest ułożyć kolczyki, na szczęście wiele nowoczesnych szkatułek posiada specjalne miejsca na zawieszenie kolczyków, dlatego też wiszące modele, bądź te, które łatwo się plączą zawsze będziemy mieli pod ręką. Pozostałe sztuki bez większego zastanowienia możemy umieścić w odpowiedniej przedziałce. Należy przy tym wystrzegać się przechowywania kolczyków razem z łańcuszkami czy też bransoletkami, bowiem jeśli ulegną splątaniu ciężko będzie nam przywrócić je do porządku.