Biżuteria w filmach

Biżuteria to nie tylko ładna błyskotka, ale również przedmiot, który może znacznie odmienić bieg wydarzeń. Świadczy o tym, chociażby fakt, w jak wielu ważnych filmach biżuteria odgrywała niebagatelną rolę. Na pierwszy plan więcej »

Biżuteria na wielkie wyjście

Piękny wygląd dla wielu kobiet jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy zbliża się okazja do strojenia się. Kupowanie nowej sukienki oraz butów to jednak tylko część przygotowań, kolejna polega na dobraniu odpowiednich dodatków. więcej »

Hit czy kicz

O ile noszenie srebra czy złota chyba nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dodawało strojom szyku i elegancji, o tyle sztuczna biżuteria wzbudza znacznie więcej kontrowersji. Od lat trwają spory więcej »

 

Zwierzęce inspiracje

Zwierzęce inspiracje Jeszcze kilkadziesiąt lat temu osoby, ubierające swoje ukochane pieski w ubranka zostałyby uznane za co najmniej niepoczytalne. Okazuje się jednak, że obecnie moda na strojenie pupili nie tylko jest powszechnie akceptowana, ale również prężnie się rozwija. Nie trzeba było długo czekać na to, by światowa czołówka projektantów zaczęła tworzyć biżuterię dla psów, która wbrew pozorom cieszy się dużą popularnością. Ulubieńcy amerykańskich gwiazd mogą poszczycić się kolekcjami, na jakie przeciętny człowiek nigdy nie będzie mógł sobie pozwolić. Wysadzane diamentami obroże jednym wydają się absurdem dla innych są codziennością, w końcu niejeden hollywoodzki pupil żyje w luksusie o jakim można tylko pomarzyć. Psy mają tam nie tylko kilkupiętrowe budy wyposażone w sprzęt marzeń, ale również własne baseny i wypchane po brzegi garderoby. Przez wielu traktowane są lepiej niż dzieci, w końcu to pełnoprawni członkowie rodziny. Rozpieszczone pieski, noszone w małych torebkach czy prowadzone na stylowej smyczy cieszą się dużą popularnością wśród fotoreporterów. Specjalne kolekcje wysadzanej drogocennymi kamieniami biżuterii dla psiaków doczekały się nawet własnych pokazów mody. Czy jednak takie strojenie pupila rzeczywiście ma sens i czy jest to dobra inwestycja naszych pieniędzy? Cóż, odpowiedź sama się nasuwa, nie zmienia to jednak faktu, iż wiele osób zdaje się tym w ogóle nie przejmować. W naszym kraju to zjawisko nie jest jeszcze tak popularne jak na zachodzie, niemniej jednak każdy, komu marzy się wysadzana drogocennymi kamieniami obroża czy też wykonana ze srebra psia zawieszka może poszukać w Internecie sklepów z psią biżuterią. Nawet puszyste kociaki doczekały się już swoich kolekcji, nie są one wprawdzie tak popularne jak te dla psów, niemniej jednak znajdują swoich nabywców. Kiedy zatem kokardki, wstążeczki i ubranka już nie wystarczają, nie powinniśmy dziwić się, gdy natkniemy się na zadbanego psa radośnie przechadzającego się po parku czy ulicy w prawdziwych diamentach.